Az Egyesült Államok 50 legnagyobb városa népesség és rang szerint

Amerika nagy városai

Amerika legnagyobb városa New York, messze. Magában a városban több mint kétszer annyi ember él, mint Los Angelesben, és a New York-Newark városi terület az ország egyetlen meghatékonysága.



Ezek a számok nem feltétlenül tükrözik a különböző metróterületek nagyságát. Washington, Washington és Dallas-Fort Worth három olyan nagy eset, amikor a várost nagyon eltérően rangsorolják a várostól. A DFW-t általában a városi tanulmányokhoz kell összegyűjteni. Washington és Boston városi területei általában a top 10-ben vannak, nem pedig az alacsony 20-as években.

Az alábbi táblázat az Egyesült Államok legnagyobb 50 városát sorolja fel a népesség alapján. Míg egyes városok meglehetősen stabilnak tartották rangsorukat, mások nagy ugrásokat mutattak. Például az arizonai Phoenix 1990-ben 983 403 lakosú városból az ország ötödik legnagyobbjává nőtte ki magát. A texasi Austinban majdnem megduplázódott a lakosság száma, és továbbra is évente nagyszámú új lakót lát.

Egyes városokban, például Detroitban, csökkent a népesség száma. Az 1950-es években egykor 1,8 millió lakosú Motor City 1990-ben 1 027 974 lakosra csökkent, és tovább csökken.

Nagyobb városokat szeretne megkerülni? Talán megnézheti a listánkat a legjobb elektromos gördeszkák némi mozdonyi segítségért.

RANGVÁROSLakossági becslés 19/7/12010. évi népszámlálás2000. évi népszámlálás1990. évi népszámlálás
1 New York , New York8,336,8178,175,1338,008,2787,322,564
2 Az angyalok , Kalifornia3 979 5763,792,6213 694 8203,485,398
3Chicago, Illinois2 693 9762,695,5982,896,0162,783,726
4 Houston , Texas2,320,2682 100 2631,953,6311 630 553
5. Főnix , Arizona1 680 9921,445,6321,321,045983,403
6. Philadelphia , Pennsylvania1,584,0641,526,0061,517,5501,585,577
7 San antonio , Texas1 547 2531,327,4071 144 646935,933
8. San Diego , Kalifornia1 423 8511 307 4021 223 4001,110,549
9. Dallas , Texas1 343 5731,197,8161,188,5801 006 877
10. Szent József , Kalifornia1,021,795945,942894,943782,248
tizenegy Austin , Texas978,908790,390656,562465,622
12. Jacksonville, Florida911,507821,784735,617635,230
13. Fort Worth , Texas909,585741,206534,694447,619
14 Columbus Ohio898,553787,033711,470632,910
tizenöt Charlotte , Észak-Karolina885,708731,424540,828395,934
16. San Francisco , Kalifornia881,549805,235776,733723,959
17. Indianapolis , Indiana876,384820,445781,870741,952
18. Seattle , Washington753,675608,660563,374516,259
19. Denver , Colorado727,211600,158554,636467,610
húsz Washington DC 705,749601,723572,059606,900
huszonegy Boston , Massachusetts692,600617,594589,141574,283
22. Lépés , Texas681,728649,121563,662515,342
2. 3 Nashville-Davidson , Tennessee1670,820601,222545,524510,784
24. Detroit , Michigan670,031713,777951,2701 027 974
25 Oklahoma Város , Oklahoma655,057579,999506,132444,719
26. Portland , Oregon654,741583,776529,121437,319
27. Las Vegas , Nevada651,319583,756478,434258,295
28. Memphis , Tennessee651,073646,889650,100610,337
29. Louisville-Jefferson megye , Kentucky2617,638597,337256,231269,063
30 Baltimore , Maryland593,490620,961651,154736,014
31 Milwaukee , Wisconsin590,157594,833596,974628,088
32 Albuquerque , N.M.560,513545,852448,607384,736
33 Tucson , Arizona548,073520,116486,699405,390
3. 4 kőrisfa , Kalifornia531,576494,665427,652354,202
35 Asztal , Arizona518,012439,041396,375288,091
36 Szentség , Kalifornia513,624466,488407,018369,365
37 Atlanta , Georgia506,811420,003416,474394,017
38 Kansas város , Missouri495,327459,787441,545435,146
39 Colorado Springs , Colorado478,221416,427360,890281,140
40 Omaha , Nebraska478,192408,958390,007335,795
41Raleigh, Észak-Karolina474,069403,892276,093207,951
42 Miami , Florida467,963399,457362,470358,548
43 Hosszú part , Kalifornia462,628462,257461,522429,433
44. Virginia Beach , Virginia449,974437,994425,257393,069
Négy öt Oakland , Kalifornia433,031390,724399,484372,242
46 Minneapolis , Minnesota429,606382,578382,618368,383
47 Tulsa , Oklahoma401,190391,906393,049367,302
48Tampa, Florida399,700335,709303,447280,015
49 Arlington , Texas398,854365,438332,969261,721
ötven New Orleans , Louisiana390,144343,829484,674495,080
1. Nashville-Davidson városa egyesül Davidson megyével. 2. Louisville és Jefferson County egyesültek 2003 januárjában. A 2003 előtti adatok csak Louisville városra vonatkoznak. Forrás: MINKET. Népszámlálási Iroda. Web: www.census.gov . Az 1900? 2005-ös népesség becsléseiről lásd: Az Egyesült Államok 20 legnagyobb városának lakossága, 1900? 2010 .

A legnagyobb nem mindig jelenti a legjobbat

Bár általában Amerika legnagyobb városai a globális gazdagság és kultúra fő központjai, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az átlagember számára a legjobbak élni. A nagyobb városokban nagyon magas a megélhetési költség. Ha a megélhetési költségek meghaladják a béreket a városban, akkor az arra kényszerítheti az embereket, hogy olcsóbb helyekre költözzenek. Amerika három legnagyobb technológiai piacának - San Franciscónak, New Yorknak és Bostonnak - mind nagyon magas lakhatási költségei vannak a középnyugati városokhoz képest.

Vagy attól függően, hogy milyen érdeklődési körrel rendelkezik, a legjobb városok esetleg nem kapcsolódnak méretükhöz vagy akár megfizethetőségükhöz. A kulturális látnivalók nagy szerepet játszhatnak; A texasi Austint például gyakran hívják Amerika élő zenei fővárosának. Ha sok koncerten vesz részt, az befolyásolhatja megítélését. Kattintson ide az Amerika listájának megtekintéséhez legtöbb élhető város .

Ön is kereshet

Profilja New York City

New York-i kvíz

Minden Bostonról

Minden Chicagóról

USA városai

USA városai